Start | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | Final |
<< Previous Round | Next Round >> |
CANDIDATE | THIS ROUND | TOTAL | STATUS |
---|---|---|---|
m. Lawrence E. Lucas | 0 | 174 | ELECTED -- 1st round |
af. Michael Warren | 0 | 174 | ELECTED -- 1st round |
aq. Steve Brown | 0 | 174 | ELECTED -- 1st round |
ax. Paul DeRienzo | 0 | 174 | ELECTED -- 1st round |
ac. Paul Surovell | 0 | 174 | ELECTED -- 1st round |
i. Ray Laforest | 0 | 174 | ELECTED -- 1st round |
ao. Carolyn Birden | +0.19865 | 144.6072 | CONTINUING |
e. Kathy Goldman | +0.25173 | 127.16771 | CONTINUING |
a. Mariana R. Gaston | +1.13128 | 118.67326 | CONTINUING |
n. Miguel Maldonado | +0.2539 | 117.41097 | CONTINUING |
s. Luanne Pennesi | +0.24559 | 113.991 | CONTINUING |
g. Patty Heffley | +0.15965 | 113.87298 | CONTINUING |
u. Berthold Riemers | +0.11071 | 93.2436 | CONTINUING |
ab. Alex Steinberg | +0.09571 | 85.75893 | CONTINUING |
h. Zara Khan | +2.33823 | 73.45439 | CONTINUING |
ak. Vincente Alba-Pana. | +0.53936 | 69.01655 | CONTINUING |
b. Tami Gold | +2.38728 | 68.49463 | CONTINUING |
write-in Esperanza Mar. | +0.0539 | 66.12989 | CONTINUING |
w. James Ross | +0.27076 | 65.76007 | CONTINUING |
d. David Goldman | +0.21124 | 65.15236 | CONTINUING |
c. Robert M. Goldberg | +0.14103 | 63.33405 | CONTINUING |
y. Alice Shields | +0.26984 | 63.00948 | CONTINUING |
l. Yvonne Liu | +0.7295 | 51.25664 | CONTINUING |
r. Robert (Bob) Owens | +1.25628 | 50.58777 | CONTINUING |
ag. Herb Williams | +0.79451 | 46.42354 | CONTINUING |
j. Ed Lewinson | +0.23651 | 45.77789 | CONTINUING |
aa. Randi Steele | +0.32756 | 45.33701 | CONTINUING |
ay. Diane DeVeaux | +2.05763 | 42.50628 | CONTINUING |
k. Harry Lichtenstein | +0.08844 | 42.1328 | CONTINUING |
au. Sharon Davis | +2.97695 | 41.16373 | CONTINUING |
az. Christopher Farrell | +0.15952 | 40.26857 | CONTINUING |
ah. Joshua Wolinsky | +0.15834 | 38.38841 | CONTINUING |
f. Marie H. Hall | +2.15398 | 37.17901 | CONTINUING |
q. Joel Meyers | +0.24581 | 36.14948 | CONTINUING |
am. Rachael Barr | +0.33507 | 34.20492 | CONTINUING |
v. Eric Romsted | +0.17374 | 31.16086 | CONTINUING |
o. Jean-Claude Marcel | +0.21228 | 30.63636 | CONTINUING |
al. Mara Bard | +0.52965 | 30.53401 | CONTINUING |
aj. Paul H. Zulkowitz . | +0.21713 | 29.75796 | CONTINUING |
ad. Evan Tobias | +0.48683 | 29.12464 | CONTINUING |
ai. Frieda Zames | +0.87114 | 29.04565 | CONTINUING |
as. Frederica Azania C. | +0.50177 | 27.78609 | CONTINUING |
an. Kenneth Bauzon | +0.09904 | 26.84292 | DEFEATED -- 20th round |
at. Kim (Kym) Clark | -24.70686 | 0 | DEFEATED -- 19th round |
av. Fran De Palma-Iozzi | 0 | 0 | DEFEATED -- 18th round |
ar. John Choe | 0 | 0 | DEFEATED -- 17th round |
ae. Harald Wacker | 0 | 0 | DEFEATED -- 16th round |
ba. Andrea Fishman | 0 | 0 | DEFEATED -- 15th round |
p. Jaqueline M.Mestre | 0 | 0 | DEFEATED -- 14th round |
ap. Anne M. Boylon | 0 | 0 | DEFEATED -- 13th round |
write-in Alma Rodriquez | 0 | 0 | DEFEATED -- 12th round |
aw. Robert Dean | 0 | 0 | DEFEATED -- 11th round |
z. Paul Slazinski | 0 | 0 | DEFEATED -- 10th round |
x. Aroni Saunderson-El | 0 | 0 | DEFEATED -- 9th round |
t. Cesar Quiroz | 0 | 0 | DEFEATED -- 8th round |
write-in Monroe Litman | 0 | 0 | DEFEATED -- 7th round |
write-in #5 | 0 | 0 | DEFEATED -- 7th round |
write-in #7 | 0 | 0 | DEFEATED -- 7th round |
write-in #6 | 0 | 0 | DEFEATED -- 7th round |
write-in #8 | 0 | 0 | DEFEATED -- 7th round |
write-in #9 | 0 | 0 | DEFEATED -- 7th round |
write-in #10 | 0 | 0 | DEFEATED -- 7th round |
write-in #11 | 0 | 0 | DEFEATED -- 7th round |
write-in Miscellaneous | 0 | 0 | DEFEATED -- 7th round |
write-in Bernardo Palo. | 0 | 0 | EXCLUDED |
EXHAUSTED PILE: | +1.43633 | 12.65837 | |
TOTALS: | +0 | 3292 | |
an. Kenneth Bauzon is declared DEFEATED because s/he has the lowest number of votes. | |||
<< Previous Round | Next Round >> |